Oprogramowanie

Na zamówienie

Bardzo często przy migracji z jednego programu do innego pojawia się potrzeba przeniesienia danych. Z drugiej strony, dostępne w sprzedaży systemy do zarządzania przedsiębiorstwem i inne nie mają wszystkich oczekiwanych funkcjonalności. Czasem trzeba przekazać dane, które mamy, ale w innej postaci, w innym formacie niż są dostępne w naszym systemie. Zdarza się także, że mamy kilka różnych programów, różnych producentów do obsługi poszczególnych zadań w przedsiebiorstwie i nie zawsze te programy dobrze ze sobą współpracują. Wówczas na ogół jedyne rozwiązanie to napisanie odpowiedniego programu do konwersji danych lub uzupełniającego funkcjonalność systemu.

To tylko kilka przykładowych sytuacji, w których zgłaszają się do nas przedsiębiorcy i zlecają opracowanie odpowiedniego oprogramowania. Przyjmujemy również zlecenia na inne, nietypowe oprogramowanie.

Ograniczenia i kosztorys

Program napisany na życzenie jest zawsze dostosowany do konkretnych potrzeb klienta. Jest jak ubranie na miarę. Jeśli zachodzi taka potrzeba, ewoluuje wraz ze zmieniajacymi się wymaganiami. Są zawsze pewne obiektywne ograniczenia i trzeba się z nimi liczyć. Pod uwagę trzeba brać możliwości sprzętu, systemu operacyjnego, dostępność odpowiednich danych i ograniczenia powiązanego oprogramowania.

Bardzo trudno jest wycenić koszt opracowania programu. Zależy on od bardzo wielu czynników. Podstawowy czynnik wpływający na wartość oprogramowania pisanego na zamówienie to złożoność problemu i wymagane funkcjonalności. Zawsze przed podjęciem prac wykonujemy ekspertyzę, analizujemy zagadnienie i przedstawiamy możliwe rozwiązania oraz ich wstępny, orientacyjny koszt.

Opracowane typy oprogramowania